Koronacja Kapliczek Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej
Dnia 20 maja przeżywaliśmy w Katowicach w parafii Wniebowzięcia N.M.P. uroczyste koronowanie kapliczek Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Z naszej parafii pojechała tam pięcioosobowa grupa przedstawicieli ze sztandarem.
W tej parafii kapliczki są w rodzinach już od 8 lat. Do uroczystości przygotowywano się 9 miesięcy. Aktem koronacji oddano należną część Bogu i bez reszty oddano całą parafię prowadzeniu królowej Maryi. Koronacji dokonał bp Olszowski. Każda kapliczka otrzymała w koronie trzy kryształki, to oznaki wiary, nadziei i miłości. Wszystko odbyło się przy pięknej grze orkiestry młodzieżowej z Chorzowa. Kazanie wygłosił ks. Krzuk-koordynator Pielgrzymującej Maryi. Następnie udaliśmy się do ogrodu na agappe, na której radości i serdeczności nie brakowało na stole, ani przy stole. Obecna była również siostra Damiana, która razem z parafią przygotowywała tę uroczystość.