off

PIELGRZYMKA: Dębowiec – Dukla – Strachocin – Kalwaria Pacławska – Przemyśl – Markowa – Łańcut

W dniach 05-07 maja 2026r. dzięki naszemu proboszczowi ks.Piotrowi udaliśmy się na pielgrzymkę. Szlakiem: Dębowiec – Dukla – Strachocin – Kalwaria Pacławska – Przemyśl-Markowa – Łańcut. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, zabierając, że sobą wiele intencji, które nosimy w swoich sercach. W Dębowcu, polskim „La Salette „poznaliśmy historię objawień Matki Bożej Płaczącej. Matki, która rozumie nasze lęki, troski i cierpienia oraz niesie nam nadzieję – nadzieję złożoną w Chrystusie.

Kolejnym przystankiem, było Sanktuarium św. Jana z Dukli. Tam mogliśmy poznać życiorys zakonnika, który wyróżniał się szczególną osobowością, był wybitnym kaznodzieją i spowiednikiem. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Podziwialiśmy teren dawnego dworu rodziny Bobolów tzw. Bobolówkę, gdzie znajduje się kaplica polowa droga krzyżowa i dróżki różańcowe. 

Kolejnym miejscem była Kalwaria Pacławska. Sanktuarium Męki Pańskiej  i MB Kalwaryjskiej. Znajduje się tutaj Cudowny Obraz Łaskami Słynący. Cuda udokumentowane są pięknymi malowidłami, jako wota dziękczynne za otrzymane łaski. Maryja z odsłoniętym uchem cierpliwie nas słucha i przekazuje nasze prośby Swojemu Synowi. Pełni radości i wdzięczności, dziękując Bogu za wiarę wracamy do malowniczego Przemyśla. Tu możemy podziwiać Rynek Starego Miasta, Bazylika Archikatedralną, Archikatedrę Grekokatolicką i Cerkiew. 

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki był przejazd do Markowej – wioski rodzinnej Ulmów. Zwiedziliśmy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas drugiej wojny światowej i Rodziny Ulmów. Muzeum bardzo wymowne, dające wiele do myślenia. Skłaniające do głębokiej refleksji, jak  wielka jest Miłość i Miłosierdze Boże. Tylko w Bogu zakorzeniony człowiek, zdolny jest do tak heroicznych czynów na jakie odważyli się Wiktoria i Józef.

Ostatnim miejscem, jakie zwiedzaliśmy był zamek w Łańcucie. Zamek Lubomirskich i Potockich, rezydencja ówczesnej arystokracji. Słynąca z bogatych wnętrz i zbiorów sztuki. Pięknie zachowana wprawia w zachwyt zwiedzających. 

Z całego serca dziękujemy ks. Piotrowi za trud zorganizowania tej pięknej pielgrzymki. Za codzienną Eucharystię, wspólnie spędzony czas, wypełniony modlitwą i wdzięcznością za łaski które otrzymaliśmy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie pięknej atmosfery wspólnoty. Bóg zapłać.

« z 2 »