Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych
W piękny, słoneczny, wtorkowy poranek dzieci pierwszokomunijne pojechały na pielgrzymkę do Studzienki Jankowickiej. Tam, spacerem udali się do ukrytego w lesie pomiędzy Marklowicami a Jankowicami miejsca kultu sakralnego z ołtarzem ku czci Matki Najświętszej z Lourdes, grobem księdza Walentego, źródłem wody uzdrawiającej i grotą pustelnika. Po zapoznaniu z historią miejsca udali się autokarami do pobliskich Rud, do Bazyliki Matki Bożej Pokornej, gdzie w intencji dzieci i ich rodziców odprawiona została msza święta. Pielgrzymi poznali niesamowitą historię parafii opowiedzianą przez proboszcza miejsca. Następnym przystankiem była stacja kolejki wąskotorowej w Rudach i atrakcyjna przejażdżka wąskotorówką. Na koniec wspólne pieczenie kiełbasek i zabawa drezynami. Wszyscy późnym popołudniem wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.