Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych świąt w Kościele katolickim, służące publicznemu wyznaniu wiary i podziękowaniu za dar Eucharystii, czyli za to, że Jezus Chrystus jest rzeczywiście obecny w konsekrowanym chlebie i winie.

Z naszej parafii, po porannej uroczystej mszy świętej, ulicami ruszyła barwna procesja w kierunku czterech ołtarzy zbudowanych przez parafian, przy każdym odczytany został fragment jednej z czterech Ewangelii i uczestnicy procesji zostali błogosławieni Najświętszym Sakramentem.

„Prosimy Cię Panie Jezu za błogosław naszym rodzinom, domom i całej naszej Ojczyźnie. Niech Twoja obecność w Eucharystii umacnia nas w codziennych trudach, leczy rany i jednoczy wszystkich wierzących. Spraw, aby nasze serca stały się Twoim żywym tabernakulum, z którego będziemy nieść pokój i miłość światu.” Amen